Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Zion NP

I když by se zdálo, že jsme již na Jihozápadě viděli všechny možné tvary skal, národní park Zion nás přesvědčí, že tomu tak není.  Hned za tunelem, kterým do parku vjedeme uvidíme velmi nezvyklý přírodní útvar. Je to obří zkamenělá písečná duna Checkerboard Mesa (Šachovnicová stolová hora).  Povrch duny je opravdu tvořen šachovnicově rozloženými vodorovnými a svislými žlábky a rýhami, které vznikly příčným ukládáním vrstev písku a erozivním působením větru a vody..

Národní park je velmi rozsáhlý, rozkládá se na 593 km3 plošiny Lower Kolob Plateau.  Ta nejhezčí místa parku se ale nacházejí na jeho jihovýchodě, kousek od vstupu do parku. Hned za tunelem začíná 13 kilometrů dlouhá Scenic Drive. Na ní je, jak to tak bývá u amerických národních parků, několik parkovišť, odkud můžeme vyjít na kratší či delší procházky.

Silnice Scenic Drive sleduje tok ředy Virgin River a prochází mezi příkrými stěnami propasti, které se tyčí v některých místech až do výše 1000 metrů.  Silnice končí u vyhlídky Temple of Sinawava..

...