Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Mexiko

Mexiko, resp. přesněji jeho jihovýchodní oblast Yukatán, je bezpečné místo, které lze velmi snadno procestovat individuálně, cestovní kancelář nepotřebujeme. Mexičané nemluví dobře anglicky, ale ani my nejsme žádní rodilí Američané, a tak je ta domluva ve španělsky mluvící zemi poměrně snadná. Je ještě o něco snadnější, než v Japonsku (-:

Do Mexika lze určitě cestovat celoročně. My jsme zvolili druhou polovinu července. Počasí je v té době v Mexiku stálé, teploty příjemné, lidé vstřícní, přátelští. Autopůjčoven je v Mexiku několik, a tak ani s půjčením auta nebyl problém (Máme to již natrénováno ze severní Ameriky a i ve vztahu k Mexiku si myslím, že je výhodné zajistit si voucher na půjčení auta již v Čechách před cestou). Dva týdny nám musí z pracovního hlediska vždy stačit, ale celý Yukatán lze v této době dobře procestovat.

S pomocí GPS naprosto snadno najdeme vše, co jsme si před cestou naplánovali. Noclehy jsme rezervovány neměli, nicméně bych se tomu příště nebránil. Mám jednoznačnou a opakovanou zkušenost, že vám hoteliéři nenabídnou (i když přijedete pozdě večer) levnější pokoj jen proto, že v něm budete jen krátce přes noc. Preferuji noclehy se snídaní, např. na Booking.com se dají nalézt hotely s až překvapivě slušnou cenou. Máme-li GPS, nemusíme se bát rezervaci provést, hotel najdeme snadno.

Nejsem zaměřený proti cestovním kancelářím. Naopak, mám v nich i několik dobrých přátel. Cestovní kanceláře musí však z něčeho žít, musí platit průvodce, občas musí zamlouvat lepší hotely, neboť v těch ekonomičtějších a menších není dostatek míst pro celou skupinu, a tak to lze pochopit. Nicméně, pokud si vystačíme jen s autem z autopůjčovny,  vlastním itinerářem, mapou, navigací a dobrým společníkem, můžeme si dovolit místo jedné letní dovolené určitě hned dvě a program si vytvoříme přesně podle toho, co zajímá nás. Je tomu tak v případě Mexika, ale i všude jinde.

...