Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Paříž

Paříž znám dobře díky tomu, že jsem tam dva měsíce studoval a potom se tam opakovaně vracel v souvislosti s klinickými studiemi, kterých jsem se účastnil. Přesto je těžké komukoliv radit, neboť co člověk, to jiný zájem a každý člověk od návštěvy Paříže očekává něco jiného. Nicméně, ani k cestě do Paříže není potřeba cestovní kancelář, vše zvládneme s mapou a třídenní turistickou jízdenkou na metro.

Vypíši tedy svůj program, pokud se chci při tří, resp. čtyřdenní návštěvě vrátit na všechna místa, která jsou mi milá, a to v tom sledu, jak mi to připadá i místně logické:

Přílet či příjezd do Paříže za poledne. Odpoledne: Stanice metra Trocadero-nejlepší pohled na Tour d´Eiffel, přes Martova pole procházka pod Effelovou věží k l´École militaire, kolem Invalidovny, Náměstí Etoile s Vítězným obloukem, Champs Elysées. Louvre - exteriér a nakonec ostrov Cité - Katedrála Notre Dame a nábřeží bukinistů. Je to bohatý program, ale do večera lze tuto trasu pěšky bez problému projít. Večer pak případně Montmartre a Sacré Coeur, nocleh tamtéž (má to romantiku a je i výhodné hledat na Montmartre nocleh)

Druhý den: Moderní čtvrť Défence metrem, nebo ještě lépe autobusem č. 74 od Vítězného oblouku: Jede po Grand Armée a je to hezká cesta. Odpoledne Rodinovo muzeum (M.Varenne), Centre Pommpidoux, Les Halles, Tour d´Eiffel - případně i s návštěvou věže. Pozdní večer: Kabaret Moulin Rouge (Je to hodně turistické, ale pěkné, profesionální. Rezervace možná dobře přes internet.)

Třetí den: Dopoledne Versailles - zahrady, odpoledne Vítězný oblouk - vyhlídka na náměstí L´ Etoile, Lucemburské zahrady, Opera, Place Vendom. Muzeum d´Orsay (velmi hezké, ale je nutná rezervace). Večer věž Montparnasse - nejkrásnější noční pohled na Paříž (nutno přijít do 22. hodiny, otevřeno do 23.00).

Čtvrtý den: Louvre - sbírky, či alternativně Invalidovna - hrob Nepoleona Bonaparte a Vojenské muzeum, potom Pažížské podzemí-katakomby s kostrami - na adrese  1 Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy.

Nikomu neradím, opravdu. Navržený program je uskutečnitelný za předpokladu, že se moc nikde nebudeme zdržovat jídlem (-:  Kdo má více času, může být v Paříži třeba dva týdny a stále bude objevovat něco nového.


...