Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Západní Austrálie

Austrálie je typickým místem, kam lze velmi snadno cestovat individuálně. Kterou cestu zvolíme, to je na našem uvážení, osobně si myslím, že je lépe zajet do Austrálie nejméně dvakrát. Je veliká a vzhledem k její kráse si to zaslouží. Podle mého soudu jsou dobré kombinace:

1. Sydney - tam libovolný počet dnů podle chuti a možnosti - a následně přeletět do Darwinu, vypůjčit si auto a dojet do Alice Springs a na Uluru, resp. až na Kata Tjuta. Pak zpět do Darwinu a domů.

2. Západní pobřeží: Perth, vypůjčení auta, cesta k Wave Rock, potom do Perthu zpět a v následujících dnech cesta podél pobřeží na sever až k Monkey Mia. Cestování je snadné. V Austrálii se sice jezdí vlevo, ale mimo největší města je provoz mírný, Australané jsou - podobně jako třeba Američané - ohleduplní řidiči. Jsou to ale také velmi přátelští lidé, najde se vždy mnoho těch, kteří vám jsou ochotni při jakémkoliv problému pomoci.

Obě cesty je možné doplnit návštěvou Velkého bariérového útesu. Pokud se však nepotápíme, většinou jen šnorchlujeme, je na zvážení, zda tuto cestu absolvovat. Vše krásné, co je s Velkým bariérovým útesem spojené, je skryto pod hladinou a musíme se potopit mnohem hlouběji, než toho jsme schopni se šnorchlem. Šnorchlování je přitom mnohem krásnější na Maledivách, nebo vůbec obzvlášť krásné na Havajských ostrovech.

I přes vzdálenost Austrálie od Evropy moc doporučuji  všem kamarádům tento kontinent navštívit. Svojí atmosférou, suchým horkem, které se dobře snáší, svými lidmi a zejména všudepřítomnou vůní eukalyptů, jde o míso zcela ojedinělé, kam se budete rádi vracet. Opravdu mám Austrálii rád, proto jsem tam byl již několikrát a pokud ji doporučuji, je to upřímné.  Otázkou jen je, zda při cestě do Austrálie navštívit současně Nový Zéland. Nic není nemožné, ale osobně to nepovažuji za moc šťastné. Obě země jsou natolik rozsáhlé a je toho v nich tolik k vidění, že je to trochu škoda. Prosím, je to můj názor, mnoho cestovatelů může mít názor jiný. Mně ale vyhovuje pobyt spíše dvoutýdenní, po kterém se již těším domů a na prohlížení fotografií, pak trochu šetření a za rok k protinožcům znovu (-:

...