Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Rakousko

O hlavním rakouském městě není třeba se zmiňovat. Každý Vídeň zná a byl tam již několikrát, Vídeň je krásná jak v létě tak v zimě, je to takový běžný výlet všech Čechů.

Lyžování v Alpách také nemusím popisovat, je jedním slovem báječné a v letních Alpách byly staticíce Čechů vícekrát než já. Přesto tam mám několik oblíbených míst, kam je krásné v létě zajet a nikdy nás nezklamou. Grossglockner Hochalpenstrasse je jednou z nich. Absolvujeme ji bez problémů vlastním autem a poskytne nám neuvěřitelné množství pohledů na alpské vrcholy. Z několika parkovišť mohou zájemci vyjít i na několik treků a cestu po Hochalpenstrasse si tak zpestřit. 

Alpská jezera Traunsee, Wolfgangsee a Mondsee bychom měli určitě také navštívit a blízký Salzburk je podle mnohých alpskou perlou. Zajímavý je i Innsbruck se svými olympijskými můstky, ten je ale přece jen trochu dál.

Traunkichen - starý kostel a hřbitov - místo u alpských jezer má, jako ostatně mnoho dalších míst v Evropě i jinde ve světě, krásnou, tajuplnou atmosféru.

Melk a Hellbrun: zámek s parkem a s tak zvanými Vodními hrátkami. Sem jsem se dostal spíše náhodou, ale obě města mě mile překvapila.

A když už jsme byli v Polsku v Osvětimi, měli bychom absolvovat aspoň jednodenní výlet i na Eagles nest - Hitlerovo "Orlí hnízdo". Místa s historickými příběhy jsou přitažlivá a Eagles nest stojí za malou zajížďku.

...