Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Keňa

Keňu jsme navštívíli o vánočních prázdninách 2015. Myslím si, že konec kalendářního roku je pro návštěvu dobrý termín, země je v té době v mírném období dešťů a i když jsou cesty někdy trochu blátivé,  příroda je krásně barevná, ani tráva není ještě všude suchá. Devět dnů pokládám za přiměřenou dobu dovolené, přeci jen jsme sem nepřijeli na přírodovědnou ani speciálně fotografickou expedici, a po týdnu jsme si o přírodě v Africe udělali poměrně dobrou představu.

Fotografie jsou z národních parků Amboseli (Kilimandžáro), Lake Nakuru a Masai Mara. Dobrým zpestřením byla návštěva masajské vesnice a dvě procházky do volné přírody s místními Masaji. Je to ještě zajímavější, než jen jezdit v autě. Do Keni není možné jet tak, jako jsme dosud byli ve světě většinou, tedy ve vypůjčeném autě. Takové turisty v Keni neuvidíme (ostatně je to stejné, jako v Tanzáni). Místní řidiči, z nichž některého je třeba si najmout, jsou ale přátelští a i mírně motivováni k tomu, aby nám zastavili přesně tam, kde to potřebujeme. Vedle celkové dohodnuté ceny, která se platí příslušné cestovní kanceláři, se řidiči platí po skončení pobytu jakási složka pohyblivá, která odpovídá naší spokojenosti. Průměrná částka je 10 USD za den a auto, dolů i nahoru můžeme jít podle spokojenosti. V terénním džípu je volně voda k pití, cestovní kanceláře poskytují většinou plnou penzi, takže hlady určitě netrpíme.

Pro toho, kdo má rád zvířata a ptáky ve volné přírodě, je Kaňa rájem, po zdravotní stránce jsem neviděl žádný problém, určitě je však třeba očkování proti hepatitidě A. Ale to i jinde ve světě.

A tak jen malé nahlédnutí do keňských národních parků...

...