Východní Austrálie

Návštěvu východní Austrálie určitě zvládneme sami, bez cestovní kanceláře. Snad jediným problémem může být jízda vlevo pro toho, kdo dosud vlevo nikde nejezdil. Ve velkých městech Austrálie i Nového Zélandu se jezdí rychle a provoz je hustý. Navigace je výborným pomocníkem, ale pokud bych mohl poradit, je lépe zprvu procvičit jízdu v Severním teritoriu, kde je provoz malý (Darwin a cesta na jih k Uluru), teprve potom se pustit do Sydney. V tom případě můžeme procestovat v autě z autopůjčovny nejen Sydney, ale i blízké Modré hory. Do Cairns, východiska Velkého bariérového útesu, které je sicé také ve východní Austrálii, je to ze Sydney 2,5 tisíce kilometrů nepříliš zajímavou krajinou, a tak kombinovat Sydney a Cairns autem, by nebylo moc výhodné.

Je ale také možné zvolit variantu, o které jsem mluvil v souvislosti se střední Austrálií: V Sydney cestovat jen veřejnou dopravou (je to velmi snadné, protože přístav, most Harbor Bridge i opera jsou na jednom místě, které obejdeme pěšky) a auto si vypůjčit až v Darwinu. Stejně tak je možné zvolit Sydney veřejnou dopravou + půjčení auta v Perthu, pokud bychom chtěli poznávat západní Austrálii a nakonec, kdo se rád potápí, může zvolit Sydney veřejnou dopravou + vypůjčení auta až v Cairns.

Sydney je nádherné město, které stojí za to vidět. Opravdu. Jeho poznávání pěšky je velmi snadné, příjemné, a to je důvod, proč ho svým přátelům doporučuji navštívit i tehdy, když míříme do jiných koutů Austrálie.  

...