Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Východní Austrálie

Návštěvu východní Austrálie určitě zvládneme sami, bez cestovní kanceláře. Snad jediným problémem může být jízda vlevo pro toho, kdo dosud vlevo nikde nejezdil. Ve velkých městech Austrálie i Nového Zélandu se jezdí rychle a provoz je hustý. Navigace je výborným pomocníkem, ale pokud bych mohl poradit, je lépe zprvu procvičit jízdu v Severním teritoriu, kde je provoz malý (Darwin a cesta na jih k Uluru), teprve potom se pustit do Sydney. V tom případě můžeme procestovat v autě z autopůjčovny nejen Sydney, ale i blízké Modré hory. Do Cairns, východiska Velkého bariérového útesu, které je sicé také ve východní Austrálii, je to ze Sydney 2,5 tisíce kilometrů nepříliš zajímavou krajinou, a tak kombinovat Sydney a Cairns autem, by nebylo moc výhodné.

Je ale také možné zvolit variantu, o které jsem mluvil v souvislosti se střední Austrálií: V Sydney cestovat jen veřejnou dopravou (je to velmi snadné, protože přístav, most Harbor Bridge i opera jsou na jednom místě, které obejdeme pěšky) a auto si vypůjčit až v Darwinu. Stejně tak je možné zvolit Sydney veřejnou dopravou + půjčení auta v Perthu, pokud bychom chtěli poznávat západní Austrálii a nakonec, kdo se rád potápí, může zvolit Sydney veřejnou dopravou + vypůjčení auta až v Cairns.

Sydney je nádherné město, které stojí za to vidět. Opravdu. Jeho poznávání pěšky je velmi snadné, příjemné, a to je důvod, proč ho svým přátelům doporučuji navštívit i tehdy, když míříme do jiných koutů Austrálie.  

...