Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Custer NP

Národní park, přesněji státní park Custer, se rozkládá se na 287 km2  centrální části Black Hills. Přijedeme do něj od jihu z NP Wind Cave po Highway 87.

          Nikde jinde ve Spojených státech, snad ani ne v Yellowstonském národním parku, nepotkáte tolik volně žijících bizonů. Bizon je statné zvíře, největší savec amerického kontinentu. Dnešní bizon se vyvinul z bizona širokočelého, který byl  ještě mohutnější a který vyhynul před 6 000 lety. Bizoní samci jsou ale i dnes vysocí 170 - 190 cm a největší jedinci váží až 1 500 kg. Samice jsou menší, jejich březost trvá devět měsíců, rodí zpravidla jedno mládě, které kojí asi rok. Telata zůstávají u matky až do dosažení dospělosti, to je do stáří tří až pěti let.

          Mohli bychom projet celým parkem po Highway 87. Připravili bychom se však ale o jeho hezkou, méně navštěvovanou část, přes kterou vede  scénická silnice Wildlife Loop. Proto je dobré odbočit na ni z Highway 87 (asi 23 mil od Hot Springs, viz plánek parku) doprava, její začátek je dobře označený. Na loukách Wildlife Loop se  odpoledne a v podvečer pasou antilopy, jeleni, osli, či ovce tlustorohé.

...