Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Zámky na Loiře

Které zámky lze na Loiře navštívit, lze velmi snadno zjistit několika kliknutími na internetu. Z praktického hlediska je třeba připravit se ale na to, že interiéry zámků jsou překvapivě chudé, srovnáváme-li je se zámky českými. Přece jen Francouzská revoluce udělala své... Naopak, to nejhezčí, co na zámcích je, vidíme v exteriérech - v zahradách. Ty jsou krásné a jak z řečeného vyplývá, nejvhodnější dobou k návštěvě zámků na Loiře je pozdní jaro a časné léto. Sami, vlastním autem, bez problémů... Francie není nejlevnější zemí, ale týden nám bude určitě stačit.

I během jednoho týdne jsme schopni postupně navštívit zámky Chateau de Chinon, Valencay, vodní zámek Chenonceaux, zámek Šípkové Růženky Ussé, Vilandry s úžasnými zahradami, Amboise s hrobkou Leonarda da Vinciho, Clos Lucé, Chaumont i největší zámek Chambord.

A protože jsme pravidelnými návštěvníky IMAXu, potěšil nás Futuroscope ve městě Poitiers. Je to sice tak trochu lunapark, ale vizuální efekty, 3D kina, virtuální realita a další triky jsou tu rozhodně zajímavé. Je možné zde strávit celý den a je to po návštěvě všech zámků dobré rozptýlení.

                                                 




























...