Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Kanada

Kanada 2018

Tato cesta trochu vybočuje ze všech, které na webu mám. Není návodem, jak poznat Kanadu, neobsahuje žádnou ucelenou cestu, po které je možné se vydat za poznáním konkrétní země. Chtěli jsme především alespoň krátce navštívit naše příbuzné žijící v Kitcheneru a v Burlingtonu a na hřbitově zavzpomínat na tetičku a strýčka, kteří do Kanady odešli po roce 1968. Nakonec jsme i navštívili moji třídní profesorku z gymnázia paní Ann Mach, která také před léty do Kanady odešla.

Tato galerie tedy nepopisuje nějaké cestování po Kanadě, zejména ne po té Západní, divoké. Přesto bych fotografie z cesty na web dal, protože i na Východě jsou krásná místa a fotografie mohou být motivací k jejich návštěvě, pokud někdo Východní Kanadu navštíví.

Krásná jsou Velká jezera rozkládající se na hranici mezi Kanadou a USA. Navštívili jsme jezero Huron a jezero Ontario, obě jsou nádherná a za návštěvu stojí. Chtěl jsem opět navštívit Niagarské vodopády, kde jsem sice v minulosti několikrát byl, ale nikdy dříve nebyl čas, abych u nich počkal až na večerní osvětlení. Až letos - a stojí to za to. Kdysi jsem krátce navštívil i African Lion Safari v Hamiltonu a chtěl jsem si letos návštěvu zopakovat a v klidu prožít. Mohu toto safari upřímně doporučit, je krásné. I když máme hezké safari ve Dvoře Králové, to kanadské je přece jen svou plochou a počtem zvířat podstatně větší. V neposlední řadě mohu doporučit i návštěvu jezera Crawford u Miltonu a přilehlou, nově zrekonstruovanou indiánskou vesnici s velkými obytnými domy.

Kapitolou, která stojí za pozornost sama o sobě, je Toronto. Je to krásné, čisté město s věží CN Tower, z níž je krásný výhled na downown Toronta i na jezero Ontario. Nově vybudované akvárium je těsně pod věží a je nejkrásnějším akváriem, které jsem v životě navštívil. Pod hladinou hlavní, největší nádrže, vede několikasetmetrový skleněný tunel (to by nebylo nic nového). V něm však diváci stojí na pohyblivém koberci, který je automaticky posunuje, čímž se netvoří u nejzajímavějších míst shluky návštěvníků. Počet ryb i jejich druhů, které v akváriu jsou, je obrovský a návštěva akvária patří  mimo noční Niagáry k nejemotivnějším chvílím z celého východního pobřeží.

Jsme vděčni Duškovi, Slávce i Dagmarce za  pohostinnost a všem ostatním se omlouvám za poněkud osobní charakter galerie....