Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Las Vegas

Las Vegas je nepochybně jedno z nejpodivuhodnějších měst na naší planetě. Na počátku dvacátého století bylo jen osadou o pár domech, kde vyvěralo několik pramenů, které Las Vegas přeurčily k tomu, aby se stalo občerstvovací  zastávkou na staré španělské poštovní stezce, která přes Nevadu vedla od roku 1829. V roce 1909 se Nevada stala  paradoxně prvním západním státem, který zakázal hazardní hry. Ty však byly v Las Vegas provozovány nelegálně dál,  a tak  úředníci  ve snaze znovu získat prostředky pro státní pokladnu, hazardní hry  v roce 1931 opět zlegalizovali.

O šedesát let později se stalo Las Vegas velkoměstem s 600 tisíci  obyvateli, stále rychle rostoucím, ve kterém stojí osmnáct z dvaceti pěti největších hotelů světa.  Nikde jinde také není na jednom místě tolik  luxusních kasin, která navštíví přes třicet milionů návštěvníků ročně. A vůbec nemusíte být hráči, když chcete Las Vegas navštívit. Stačí se jen dívat.

Las Vegas jsem dost podrobně popsal ve své první  knížce o USA (Jihozápad USA - průvodce po národních parcích a velkých městech Jihozápadu USA, Nakladatelství Kletr, 2013). Od té doby jsem byl v Las Vegas ještě několikrát, protože je tam stále co poznávat. Kasína jsou stejná, ta mě nepřitahují, ale krásné je nové vyhlídkové kolo High Roller. Je postaveno uprostřed Las Vegas a pohled z něj je krásný, zejména v noci. Letos, v roce 2018, jsme navštívili zastřešenou ulici Freemont Street, jakési nové zábavní centrum. Mezi fotografie z Las Vegas jsem pak zařadil i několik snímků z postupně obnovované Route 66. Podrobněji bych se chtěl Route 66 věnovat v novém tištěném průvodci po Spojených státech, nazvaném jednoduše "Národní parky v USA". Po loňské návštěvě Severozápadu (státy Oregon a Washington), spolu s letos navštívenými menšími národními parky Jihozápadu, jsem už národní parky v USA natolik zkompletoval, že bych v knížce nevynechal žádný z těch důležitých. Letošní podzim musím sice ještě věnovat dokončení knížky o léčení dětských nemocí, novou knížku cestovatelskou mám ale již rozmyšlenou a ta by asi nedala tolik práce, jako tak odborná, pediatrická.

...