Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Indonésie

Indonésie 2019


Do Indonésie jsme se podívat chtěli, nicméně bylo zřejmé, že nemůže jít o cestu individuální, které máme nejraději. Po několika předchozích návštěvách jiných asijských zemí bylo zřejmé, že ten náš klasický způsob - vytvoření vlastního itineráře, koupení levné letenky, půjčení auta..  a samostatné cestování po zajímavých místech - nebude možné. V Indonésii se tento předpoklad potvrdil. Jde o zemi krásnou, ale s obrovskými dopravními problémy, které se mi zdají natolik málo překonatelnými, že by byť jen zkouška nebyla rozumná. V Indonésii jsou jen dvě dopravní pravidla, která jsou trochu respektována: Jezdí se vlevo a občas se zastaví na červenou. Vše ostatní je živelné. Indonésané jsou výborní a pozorní řidiči, za dva týdny jsme neviděli jedinou nehodu. Jsou také naprosto klidní a tolerantní k jízdě druhých. Tam, kde je místo, tam se prostě jede a automaticky se počítá, že ten druhý zastaví. Vždy je však nutno počítat s tím, že o zlomek vteřiny bude na tom místě některý z tisíců skůtrů, které jsou všudypřítomné. Neříkám to ve zlém, ale prostě jen bych nechtěl v těchto podmínkách dva týdny řídit auto. Nebudu tedy popisovat žádné naše individuální zkušenosti, tentokrát jsme prostě zvolili poznávací zájezd s cestovní kanceláří.

Letěli jsme do Jakarty (Jáva), odtud jsme přejeli autobusem do Yojakarty a vedle návštěvy různých drobných míst (viz fotografie) a malých výroben (Batika, vyřezávání atd.)  jsme navštívili dva významné chrámy: hinduistický Prambanan a buddhistický Borobudur. V noci jsme se pak vydali na východ slunce nad sopkou Bromo a z východní Jávy odletěli do Denpasare na Bali. Bali jsme projeli napříč dvěma celodenními výlety a následně odletěli na ostrov Flores. Další den byl celodenní výlet lodí na ostrov Komodo za komodskými varany. Odlet do Prahy byl potom z Denpasaru.

Tentokrát tedy jen obrázky s krátkým textem, pokud se zase někdy vypravíme do světa individuálně, napíši o našich zkušenostech víc.

...