Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Washington D.C.

Hlavní město Spojených států navštívíme při naší cestě z Baltimore do Richmondu a bude nás zajímat  tři míle dlouhý park National Mall spojující Potomac River, Washingtonův monument a Kapitol, ale podíváme se určitě i na sídlo amerického prezidenta - Bílý dům a na budovu amerického ministerstva obrany –  Pentagon.

Hlavní město leží na území nazývaném

   District of Columbia (DC)

District of Columbia není jedním z amerických států, přesto jde o velmi významné území, které bylo v roce 1790 vyčleněno z části Marylandu a Virginie s cílem vybudovat na něm hlavní město USA, které by nebylo závislé na žádném z členských států. Na rozloze 177 km2  na něm byl postupně vybudován Washington. Aby se název města nepletl s názvem státu Washington ležícím na severozápadě země, je k názvu hlavního města vždy připojována i zkratka District of  Columbia, tedy: Washington D. C.

Být ve Washingtonu a nepodívat se na monumentální sídlo amerického ministerstva obrany, by bylo trochu škoda. Když do GPS zadáme adresu N Rotary Rd, dostaneme se od Bílého domu až na parkoviště Pentagonu za pár minut. Jen fotografii tu nelze pořídit. Jakkoliv je to v době satelitů zobrazujících zeměkouli v centimetrovém rozlišení trochu legrační, u budovy Pentagonu je fotografování zakázáno (-: 

...