Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Florida

 Stát Florida se rozkládá na stejnojmenném poloostrově vybíhajícím do Atlantického oceánu na jihovýchodě Spojených států. Svojí rozlohou 170 304 km2 je 22. státem USA, počtem obyvatel 15 982 378 je však na 4. místě za státy California, Texas A New York.

U břehů Floridy přistáli poprvé španělští námořníci a od nich pochází i její jméno. Španělsky "florida" znamená "rozkvetlá, posetá květy", což bylo pro toto území nacházející se na 25. stupni severní šířky, tedy na úrovni např. severní Barmy, velmi příhodné. Španělskou kolonií byla Florida až do roku 1819.

Jediným národním parkem Floridy jsou bažinaté Everglades na jihu poloostrova. Turisticky zajímavé místo, které i nás na Floridu přivádí, je ale mys Canaveral na východním pobřeží. Je tu vesmírné středisko NASA, odkud startovaly raketoplány a rakety vynášející na oběžnou dráhu družice. Do blízkosti startovacích ramp odveze zájemce místní shuttlebus, v rozlehlé hale je mimo jiné i raketoplán Discovery a dokonce  originál obrovské rakety Saturn V. 

...