Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Ostatní ze severozápadu

Skalisté hory

Rocky Mountains či Rockies, česky také Skalnaté hory, se táhnou jako široký horský masív v délce přes 4 800 km od řeky Liard v Britské Kolumbii přes západní Kanadu až k řece Rio Grande v Novém Mexiku.  Jejich šířka je také úctyhodná - od 110 do 480 km. Nejvyšší horou je se 4 401 metry Mount Elbert ležící v NP San Isabel National Forest asi 16 km jihozápadně od města Leadville v Coloradu. Vedle národního parku Rocky Mountain NP patří k oblasti Skalistých hor v širším pohledu vlastně i Yellowstone National Park, Grand Teton National Park či Glacier National Park na severu Montany.

Důl Bingham Canyon Mine, který je jedním z největších povrchových dolů na těžbu mědi světě, leží asi 30 km jihozápadně od Salt Lake City. Je druhým největším povrchovým dolem na těžbu mědi na světě, produkuje každoročně kolem 275 000 tun mědi, což pokrývá asi čtvrtinu roční spotřeby mědi ve Spojených státech. Dalšími důležitými produkty zde získávanými jsou zlato, stříbro či molybden, jejichž produkce začala majitelům dolu přinášet větší zisky, než těžba mědi. V dole je nepřetržitý provoz, pracuje tu kolem 1850 zaměstnanců. Při naší cestě po Severozápadu či Středozápadu lze důl navštívit, není to velká zajížďka a zážitek z pohled do tak obrovského prostoru vytěžené horniny je ojedinělý.
  Důl Bingham Canyon je jedním z největších povrchových dolů na těžbu mědi na světě. Důl se nachází v okrese Salt Lake County v americkém státě Utah, asi 30 km směrem na jihozápad od centra Salt Lake City...