Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Německo

I o Německu by měli povídat povolanější. A tak jen vyjmenuji několik míst, kam lze vyjet také jen na sobotu či víkend. Všechna místa, odkud zde mám obrázky, jsou však opravdu hezká. 

Kdo nikdy nebyl ve skalním komplexu Bastei v Saském Švýcarsku, měl by to napravit. V sezóně je tu sice neuvěřitelně moc turistů, ale v časném jaru či na podzim poskytuje Bastei krásný turistický zážitek. Výlet je to nenáročný, vhodný případně i pro rodiny s malým dítětem.

Moritzburg také souvisí s dětmi, byť nepřímo. Natáčela se tu pohádka Tři oříšky pro Popelku a mnoho míst z okolí zámku jsme tedy vlastně  v minulosti mnohokrát viděli.

Pevnost Konigstein u Drážďan může být cílem i jednodenního výletu. Je obrovská a za shlédnutí stojí.

Na okraji Drážďan je ještě jedno hezké místo: na adrese  Karl-May-Straße 5, 01445 Radebeul tu mají Muzeum Karla Maye. Jeho návštěva nám připomene všechny cesty na Jihozápad USA, i když, jak je známo, Karel May v USA nikdy nebyl...

Naprosto úžasné dvě věci dosažitelné v Německu dvoudenním výletem, jsou dvě muzea: Sinsheim - Automobilové a technické muzeum a Speyer - technické muzeum. Každé z nich sice zabere celý den, ale jsou naprosto unikátní a co do exponátů naprosto neuvěřitelně bohatá. Byl jsem v obou několikrát a určitě bych se tam rád brzo vypravil znovu. Stále je co objevovat.

Frauenau - Muzeum skla - to je méně známé muzeum, ale velmi pěkně udělané.

Norimberk - hrad a známé vánoční trhy - tam už asi každý byl. I tam je lépe přespat, abychom se neochudili o typický punč, který k trhům a jejich atmosféře patří.

Skalní hrad Oybin je možné navštívit při cestě do ráje fotografů - do Lužického lázeňského městečka Jonsdorf. Tam mají celoročně otevřený Motýlí dům a kdo ho neviděl, je o dost ochuzený. Je nutné mít s sebou fotoaparát... (-:

...