Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Anglie

Mimo Londýn toho z Anglie moc neznám, to se přiznám. Londýn je ale zajímavý a hezký, jak všichni víme a jeho centrum obejdeme, podobně jako je tomu v centru Paříže, pěšky. A pokud se nám podaří zúčastnit se zasedání britského parlamentu (galerie v hlavním sále je volně přístupná návštěvníkům i během jednání), je to velký turistický zážitek. A protože mám rád A.C. Doyla, byla pro mne obzvláště velkým zážitkem návštěva muzea Sherlocka Holmese. Muzeum je přirozeně na adrese 221b Baker Street. Jeho provozní doba je od 9.30 - 18 hodin. 

Nedávno jsme ale věnovali jeden den i zámku ve Windsoru, a tu návštěvu každému doporučuji. Windsor leží v hrabství Berkshire přibližně 30 km západně od Londýna, je velmi malebný a ač je hojně navštěvovaný turisty, přesto se tu necítíme špatně, když si sem přijedeme sami. Ani zde nepotřebujeme cestovní kancelář, vše je zřetelně označeno a určitě se tu neztratíme.
je malebné, turisty hojně navštěvované městečko, které leží v hrabství Berkshire přibližně 30 km západně od hlavního města je malebné, turisty hojně navštěvované městečko, které leží v hrabství Berkshire přibližně 30 km západně od hlavního města ...