Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Grand Canyon NP - South Rim

Když jsem v knížce o cestě po jižní Africe popisoval Mys Dobré naděje, zmínil jsem se, že je to místo mnoha klukovských snů. Na Západě je možná pro mnohé klukovským snem právě Grand Canyon.

V roce 1903 navštívil tuto oblast americký prezident Theodore Roosevelt, bratranec pozdějšího, poněkud známějšího prezidenta F.D. Roosevelta. Plný nadšení prý řekl: Krásy tohoto obdivuhodného koutu přírody nesmíme nikdy poškodit, aby se zachovaly pro příští generace. Toto místo by měl navštívit každý Američan. A nezůstalo jen u slov. Již v roce 1908 byla ustanovena vládní ochrana a roku 1919 byl Grand Canyon prohlášen národním parkem.

Celý park je rozlehlý, rozprostírá se na 4900 čtverečních kilometrech a v něm se v délce přes 400 km vine řeka Colorado River. I když lze navštívit trochu odlehlejší místa Velkého kaňonu (např. novou celoskleněnou vyhlídku vybudovanou na indiánském území blíže k Las Vegas), přesto je nejkrásnějším místem asi 40 km široká oblast na jižním břehu, a to od vyhlídky Desert View na východě k Yavapai Point na západním konci. 

...