Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Sequoia and Kings Canyon NP

Na západních svazích pohoří Sierra Nevada, téměř těsně pod vrcholem Mt. Whitney (4 418m), nejvyšší horou USA mimo území Aljašky, leží tento krásný národní park s celkovou rozlohou 3 494 kilometrů čtverečních. Obě jeho části jsou známy především výskytem sekvojovců obrovských, nejmohutnějších stromů světa. Ty nejsou sice svojí výškou 80 až 90 metrů nejvyššími stromy, trochu zaostávají za sekvojemi vždyzelenými z národního parku Redwood, ale rozměry těchto stromů jsou úctyhodné. Průměr kmene je u některých i více než jedenáct metrů, obvod i třicet metrů.

Jižnější část část národního parku se nazývá Sequoia, do kterého přijedeme z města Visalia, pokračujeme-li na sever, plynule přejedeme do části zvané Kings Canyon, kde velké sekvojovce pokračují. Národní park Sequoia and Kings Canyon byl založen v roce 1890, hned po národním parku Yellowstone. Zřízení parku bylo velmi nutné, protože jinak by unikátní obrovské stromy padly za oběť dřevařskému průmyslu.

Záhy po tom, co se silnice 198 od Visálie, nazývaná zde Generals Highway, zanoří do lesů s případným názvem „Giant Forest“, nás čeká strmý úsek silnice se stovkou zatáček a s převýšením přes 1400 metrů. Již zde nás ale uvítají první monumentální sekvoje.

...