Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Národní parky středozápadu USA

Národní parky středozápadu USA

Po předchozí knížce "JIHOZÁPAD USA - průvodce po národních parcích a velkých městech Jihozápadu USA" , která vyšla v roce 2013, vyšel hned v roce následujícím průvodce po národních parcích Středozápadu. Stejně tak, jako tomu bylo u předchozí publikace, je i tato jakýmsi volným návodem, jak během dvou týdnů navštívit to nejkrásnější, co tato oblast Spojených států nabízí.

Nejznámějším a jistě i nejatraktivnějším místem Středozápadu USA, které knížka popisuje, je  Yellowstonský národní park.  Ale velmi hezké jsou i národní parky Grand Teton a Rocky Mountain, emocionální je bojiště generála Custera u Little Bighorn,  obdivuhodná je plastika čtyř amerických prezidentů ve skále u Mt. Rushmore, překrásný je národní park Badlands. Čtenář najde v knížce informace o tom, jak přenocovat v legendárním městě Daedwood, kde byl zastřelen Divoký Bill, jak objevit nejhezčí místa u Devil´s Tower, jak nalézt tajemný indiánský symbol Medicine Wheel v Bighorn Mountains. Ale také co je možné vidět v národním parku Craters of the Moon, kde hledat vodopády Shoshone Falls. Knížka zavádí čtenáře i do mormonského hlavního města Salt Lake City a popisuje  podrobně  cestu k nejznámější závodní rychlostní dráze na světě Bonneville Salt Flats. Velký prostor věnuje autor i dosud málo známému národnímu parku Grand Staircase Escalante a podrobně jsou popsány i nejzajímavější stavby na indiánském území v národním parku Mesa Verde.

K typickým parkům Středozápadu je přidáno ještě  několik krásných míst z Jihozápadu, která se nevešla do knížky předchozí:  Navajo Loop Trail v Bryce Canyon,  či úchvatnou Delicate Arch v národním parku Arches.

A nakonec je v knížce i velmi podrobně a prakticky popsána cesta na dno Grand Canyon k řece Colorado a k mystickému Phantom Ranch. Ta cesta, která je naprosto neopakovatelná, nádherná a přitom snadno uskutečnitelná, když máme dobré informace.

Cílem průvodce není ale  jen popis krásných míst. Jsou v něm navíc uvedeny zcela praktické rady jak si v USA nejlépe vypůjčit auto, načepovat benzín, zajistit nocleh, či nakoupit jídlo. Přidáno je i několik obecných zdravotních rad.

Knížka s mnoha obrázky může tedy posloužit jak těm, kteří se chtějí  pustit do velkého dobrodružství sami, tak i těm, kteří se do USA chystají s cestovní kanceláří.  Anebo i všem, kteří mají prostě rádi krásnou přírodu.

Průvodce je doplněn mnoha fotografiemi, mapami a plány. 

Počet stran: 216.

...