Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

MUDr. LADISLAV HANOUSEK

Nejsem profesionální fotograf, jsem pediatr, který má rád přírodu stejně tak, jako asi  každý, kdo na můj web se sluníčkem zavítal. Mám rád zvířata, rád cestuji a vozím s sebou fotoaparát. Jezdíme jako turisté, a od toho se odvíjí i způsob našeho cestování zejména v zahraničí. I delší cesta autem je cíl, jak říkal Livingstone, cestu však vždy prokládáme procházkami za zajímavými místy a auto nám slouží jen jako bezpečný přístav. Potěšilo by mě, kdyby byly fotografie motivací pro ty,  kteří chystají pro rodinu cestu za oceán, nebo třeba jen sobotní výlet. Prostě bych chtěl  ukázat svůj pohled na země blízké i vzdálenější, kam jsme se v posledních letech vydali.

Vystudoval jsem fakultu všeobecného lékařství UK v Hradci Králové, dlouho pracoval na zdejší dětské klinice, pak dva roky v IKEM, trochu jsem studoval v USA, ale nakonec jsem si otevřel soukromou dětskou ordinaci, ve které pracuji  již mnoho let.  Je to těžko k uvěření, ale po všech klinických zkušenostech mi tato práce stále připadá jako nejkrásnější ze všech.

První fotoaparát  jsem dostal ve svých šesti letech, ve fotokomoře jsem strávil u zvětšovacího přístroje a nad miskami vývojky stovky hodin. Přečetl jsem mnoho knih o fotografování a měl jsem sen: napsat jednoduchou "kuchařku" základních fotografických dovedností, která by shrnovala vše nejdůležitější z přečtených knih a byla pomůckou pro všechny, kteří s fotografováním začínají. Stále však bylo mnoho jiných povinností, a tak k tomu nedošlo.

Když jsem později podnikl řadu služebních i soukromých cest, v USA byl mnohokrát a navštívil i dalších země, vrátil jsem se k myšlence "kuchařky", ne už však fotografické, ale cestovatelské. Výsledkem byl pak můj první knižní průvodce vydaný nakladatelstvím Kletr  "Putování jižní Afrikou". Cílem této knížky, ale i dalších tří průvodců - po národních parcích USA - bylo ukázat všem, kteří se chtějí vydat individuálně za oceán, že cestu lze snadno podniknout, jen je třeba mít potřebné informace. Má nejbližší knížka by měla být konečně už i pediatrická, ale to je již jiná kapitola.

Přes všechno cestování zůstávám především pediatrem a chtěl bych, aby tomu tak bylo i nadále. Nicméně,  pokud budu moci na těchto skromných stranách ukázat kousek světa a podat pomocnou ruku těm, kdo by o to stáli a chtěli by cestovat, bude to pro mě potěšením.

Facebook Najdete mě na Facebooku

Můžete mi napsat:

...